Výber videotelefónu Commax

Výber videotelefónu vo vysokej miere ovplyvňuje jeho dizajn, keďže ide o prvok umiestnený na dostupnom mieste a pozerať sa naň budete častejšie ako na mnohé iné predmety v domácnosti. Práve z tohto dôvodu Commax disponuje širokou ponukou videotelefónov, pričom každý model je dostupný v modrom a bielom variante s napájacím napätím 230 V AC alebo 17 - 30 V DC.

Podľa nároku na veľkosť obrazovky a kvalitu obrazu sú k dispozícii videotelefóny so štandardným alebo vysokým rozlíšením s uhlopriečkou displeja:

Veľkou výhodou videotelefónov Commax je ich ľubovoľná kombinácia s akoukoľvek dvernou stanicou.

  • Montáž videotelefónu je možná na stenu pomocou montážneho rámčeka, ktorý je súčasťou balenia alebo videotelefón jednoducho prichytíte na plastový stojan a položíte napríklad na pracovný stôl či poličku.
  • Ak uprednostňujete elegantný vzhľad bez naťahujúcej sa šnúry k slúchadlu, siahnite po niektorom z handsfree videotelefónov (napr. CDV-70H2). Pokiaľ by hlavným atribútom Vášho videotelefónu mala byť diskrétna komunikácia (napr. v kancelárii), môže byť pre Vás vhodný telefón vo vyhotovení so slúchadlom (napr. CDV-70MHM).
  • V prípade, že plánujete mať v dome či na pracovisku viac videotelefónov, môže byť pre Vás žiaduca funkcia interkomu – komunikácia medzi prepojenými videotelefónmi. Jedinou podmienkou je, aby všetky telefóny boli pripojené na jedno tlačidlo dvernej stanice. V prípade viactlačidlovej dvernej jednotky (napr. DRC-2UC), keď každý telefón je zapojený na iné tlačidlo, funkcia interkomu nie je možná.
  • Veľkou výhodou videovrátnika Commax je kombinácia videotelefónov a audiotelefónov, čím je možné znížiť náklady na obstaranie celého systému. To znamená, že v obývačke môžete mať videotelefón a v pivnici alebo garáži len slúchadlo bez obrazovky. V ponuke sú 2 typy audioslúchadiel, a to autonómne audioslúchadlo DP-3HP, ktoré nie je podriadené videotelefónu a teda môžu byť použité na samostatnej adrese (zapojené priamo na tlačidlo dvernej jednotky). Druhý typ je prídavné audioslúchadlo DP-4VHP, ktoré sa pripája do svorkovnice videotelefónu.
  • K jednému videotelefónu je možné pripojiť až 4 prídavné audioslúchadlá, pričom je možné medzi nimi a videotelefónmi využívať vzájomnú komunikáciu. Aj autonómne aj prídavné audioslúchadlá umožňujú komunikovať s dvernou kamerovou jednotkou a ovládať elektrický zámok. V prípade väčších či hlučnejších priestorov, kedy zvonenie videotelefónu nemusí byť dobre počuť, je možné použiť externý zvonček, ktorý sa pripája v ľubovoľnom mieste na zbernicu systému.
  • Užitočnou funkciou videotelefónu je videopamäť umožňujúca záznam obrázkov a videosekvencií na pamäťovú kartu. Záznam sa ukladá pri hovore, ale taktiež je možné pri niektorých typoch videotelefónov nastaviť nahrávanie záznamu na základe detekcie pohybu, vďaka čomu máte presný prehľad o tom, kto bol u Vás v čase Vašej neprítomnosti
  • Pre vyšší pocit bezpečia je možné k videotelefónu pripojiť aj bezpečnostnú kameru. V tomto prípade alebo v prípade použitia viacerých dverných staníc vyberieme videotelefón s vyšším počtom kamerových vstupov (napr. CDV-70M). 
  • Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o inštalácii videotelefónov, pozrite si článok Inštalácia videotelefónov Commax.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie