Výber dvernej stanice Commax

Výberu dvernej stanice predchádza ujasnenie si počtu, miesta a spôsobu montáže, počet pripojených videotelefónov či množstvo elektrických zámkov. Najčastejšie miesto montáže dvernej jednotky je pri vstupnej bránke na pozemok.

V prípade videotelefónov s dvomi kamerovými vstupmi (napr. CDV-43M) je možné pripojiť ešte jednu dvernú jednotku, napríklad pri vstupných dverách do domu, prípadne CCTV bezpečnostnú kameru. Obraz z oboch kamier je prenášaný na videotelefón. Dôležité je vybrať si, či bude stanica montovaná na povrch (napr. DRC-40K) alebo zapustená v múriku (napr. DRC-41UN).


Mnohé dverné stanice určené pre zápustnú montáž je možné pomocou inštalačnej krabičky namontovať aj na povrch (napr. DRC-41UNS-8N). Podľa počtu pripojených videotelefónov vyberáme dvernú stanicu s jedným až siedmimi tlačidlami. Na jedno tlačidlo môže byť pripojených aj viac videotelefónov. Tento spôsob zapojenia je vhodný vo viacpodlažných rodinných domoch, kde na každom podlaží je jeden videotelefón a po zazvonení sa všetky rozzvonia. V tomto prípade platí, že s návštevou pri vstupných dverách komunikuje ten videotelefón, ktorý prvý príjme hovor.


Všetky dverné stanice Commax disponujú objektívom so šírkou záberu 68° horizontálne a 55° vertikálne. Uhol záberu je možné upraviť pootočením objektívu podľa typu stanice buď o 20° do všetkých strán (napr. DRC-40DK) alebo o 20° vertikálne (napr. DRC-40K). Výnimkou sú antivandal dverné jednotky so skrytým kamerovým modulom (napr. DRC-4CPN3), ktoré umožňujú korekciu smeru záberu o 30° vľavo alebo vpravo pomocou montážnej krabičky.


Podľa požiadaviek na kvalitu obrazu sú na výber dverné jednotky s rozlíšením 2 MPx (napr. DRC-4CPHD2), 1,3 MPx (napr. DRC-40KHD) alebo SD (napr. DRC-40K). Obľube sa tešia dverné stanice so zabudovanou RFID čítačkou (napr. DRC-40DK), ktoré umožňujú otvorenie dverí po priložení čipu. Pokiaľ máte radi prázdne vrecká, prípadne žiadne nemáte a chceli by ste otvárať dvere pomocou číselného kódu, dverná jednotka s kódovou klávesnicou (napr. DRC-40DKHD) môže byť pre Vás tá správna voľba. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o inštalácii dvernej stanice, pozrite si článok Inštalácia dvernej jednotky Commax.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie