Kabeláž a napájanie videovrátnika Commax

Pri príprave kabeláže videovrátnika je potrebné myslieť na umiestnenie všetkých prvkov a ich napájanie. Všetky systémy Commax odporúčame prepájať dátovým káblom typu UTP prostredníctvom 4-pinových konektorov, ktoré jednoducho nasuniete na príslušnú pozíciu. 

  • Kabelážou je vhodné prejsť cez rozvádzač alebo montážnu krabicu, kde je možné umiestniť externé napájacie zdroje alebo pripájať na zbernicu ďalšie komponenty systému.
  • V prípade variantu videotelefónu s napájaním 230 V AC je potrebné myslieť aj na prívod požadovaného napájacieho napätia. Ak nie je pri videotelefóne k dispozícii 230 V, zvoľte variant prístroja s napájacím napätím 17-30 V DC, ktorý je napájaný z externého zdroja. Na napájanie môžete využiť voľné žily dátového kábla, ktorý slúži aj na komunikáciu s dvernou jednotkou.
  • Dverné jednotky sú vždy napájané z videotelefónu. Výnimku tvoria viactlačidlové dverné jednotky, ktoré je potrebné napájať externým 12 V zdrojom. 12 V zdroj je potrebný aj na napájanie elektrického zámku vo dverách. Pri použití zdrojov platí, že poskytovaný výstupný prúd nemôže byť nižší ako spotreba všetkých napájaných komponentov videovrátnika.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie