Zákaznícka podpora:info@tesa-systems.sk

Domový alarm Satel alebo Jablotron ?

V prípade záujmu o zabezpečenie objektu sa často stretávame s otázkou, ktorá značka je najlepšia. Nuž, odpoveď na túto otázku ťažko nájsť. Všetci známi výrobcovia poplachových systémov sa snažia ponúkať kvalitné výrobky, spĺňajúce určité stupne zabezpečenia podľa STN. Na základe našich mnohoročných skúseností s inštaláciou elektrických zabezpečovacích systémov môžeme usúdiť, že viac ako výber značky, je dôležitý výber spoľahlivej montážnej firmy. S nami máte vždy istotu zodpovedného profesionálneho prístupu a skúseností s inštaláciou alarmov európskeho výrobcu Satel, ktorý sa vyznačuje priaznivým pomerom ceny a kvality. Práve cena je atribút, ktorým sa Satel odlišuje od konkurenčných výrobcov. Na nasledujúcom príklade zabezpečenia rodinného domu drôtovým elektrickým zabezpečovacím systémom si porovnáme alarm Jablotron s alarmom Satel, ktoré sú určené pre stupeň zabezpečenia 2, vhodný pre objekty s nízkym až stredným rizikom. Do tejto kategórie spadajú štandardné byty, domy, kancelárie, sklady či reštaurácie.

Satel Integra 32

Zabezpečovacia ústredňa Satel Integra 32 SK

Zabezpečovacia ústredňa s 8 drôtovými vstupmi postačuje pre malé objekty. V prípade potreby je možné pomocou expandéra Satel INT-E rozšírenie až na 32 vstupov. Ústredňa je umiestnená v odolnej skrinke z ABS plastu na povrchovú montáž so sabotážnou ochranou pred otvorením, strhnutím zo steny a so zdrojom. Disponuje priestorom pre dosku ústredne, 7 Ah akumulátor, komunikačné a bezdrôtové moduly.

Jablotron JA-103KRY

Zabezpečovacia ústredňa Jablotron JA-103KRY

Ústredňa so zabudovaným LAN, GSM a rádiovým modulom, ideálna pre rodinné domy, kancelárie a menšie firmy. Umožňuje pripojenie 50 drôtových alebo bezdrôtových periférií. Zabudovaný GSM komunikátor môže zasielať oznámenia až 8 užívateľom. Dodávané spolu so zdrojom a plastovou inštalačnou krabicou.

Satel LCD klávesnica
Zbernicová klávesnica Jablotron JA-110E

Zbernicová klávesnica Jablotron JA-110E

Drôtová klávesnica s LCD displejom a zabudovanou RFID čítačkou pre zapínanie/vypínanie ochrany pomocou prístupových čipov.

Satel Slim-PIR PIR detekotr

PIR detektor Satel SLIM-PIR

Pasívny infračervený detektor pohybu s montážou na stenu alebo strop. Nastaviteľná citlivosť detekcie, dosah 15 metrov, signalizačné LED.

PIR detektor Jablotron JA-110P

PIR detektor Jablotron JA-110P

Zbernicový pohybový detektor s dvomi úrovňami odolnosti voči falošným poplachom. Signalizačná LED kontrolka, dosah 12 metrov.

Vonkajšia siréna Satel SP-4004 R

Vonkajšia siréna Satel SP-4004 R

Zálohovaná siréna s kovovým krytom a optickou signalizáciou. Hlasitosť 120 dB, 4 druhy akustickej signalizácie, 2 úrovne hlasitosti. Sabotážna ochrana pred otvorením a odtrhnutím zo steny.

Zbernicová vonkajšia siréna JA-111A RB

Zbernicová siréna Jablotron JA-111A RB

Vonkajšia siréna so záložným akumulátorom, určená pre akustickú signalizáciu poplachu. Hlasitosť 110 dB. Siréna pozostáva zo spodného plastu s elektronikou a vrchného krytu podľa výberu zákazníka.

Požiarny detektor tepla a dymu Satel TSD-1

Požiarny detektor tepla a dymu Satel TSD-1

Detektor dymu a nárastu teploty pre včasnú detekciu požiaru.

Zbernicový kombinovaný detektor dymu a teploty JA-110ST

Požiarny detektor Jablotron JA-110ST

Kombinovaný detektor dymu a teploty, vhodný pre obytné a komerčné budovy.

Magnetický kontakt Satel B-1

Magnetický kontakt Satel B-1

Magnetický detektor otvorenia okien a dverí v plastovom vyhotovení. Montáž na povrch, uchytenie pomocou skrutky alebo prilepením.

Magnetický dverný kontakt mini SA-201-A

Magnetický dverný kontakt Jablotron SA-201-A

Magnetický detektor otvorenia okien a dverí. Pre pripojenie magnetických detektorov je potrebný modul Jablotron JA-118M.

Porovnávané elektrické zabezpečovacie systémy pozostávajú z komponentov najčastejšie inštalovaných v rodinných domoch, bytoch či firmách. Základ alarmu tvorí ústredňa uložená v plastovej inštalačnej krabici spolu so zdrojom a záložným akumulátorom. Samozrejmosťou je GSM komunikátor pre zasielanie hlásení na mobilný telefón užívateľa. Plášťovú ochranu objektu zabezpečujú 4 magnetické kontakty inštalované na vstupné dveré a okná. Zistenie pohybu narušiteľa v objekte má na starosti šesť pohybových PIR detektorov. V priestoroch kuchyne je inštalovaný požiarny detektor pre včasnú detekciu požiaru na základe zistenia nárastu teploty alebo dymu. O každom narušení objektu je okolie informované exteriérovou sirénou a taktiež majiteľ domu prostredníctvom SMS správy.

Aj Satel, aj Jablotron sa vyznačujú vysokou kvalitou a spoľahlivosťou, parametrovo sú veľmi podobné. Avšak, s alarmom Satel je možné už aj pri takejto inštalácii menšieho rozsahu ušetriť viac ako 200 Eur, čo isto nie je zanedbateľná suma. Výhodou je tiež široký výber ústrední i ovládacích prvkov, vďaka čomu je možné lepšie prihliadať na potreby a požiadavky zákazníka i objektu.

Pokiaľ plánujete zabezpečenie objektu elektrickým zabezpečovacím systémom a mohli by sme Vám pomôcť, poradiť, či vypracovať najvýhodnejšiu ponuku, neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre vás.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz