Zákaznícka podpora:info@tesa-systems.sk

Inštalujeme zabezpečenie pre firmu, dom a garáž

Profesionálna inštalácia zabezpečovacích alarm systémov, spoľahlivé riešenia pre vašu bezpečnosť .

Montáži alarmu sa venujeme od roku 2000 a sme držiteľom LICENCIE , ktorá je podmienkou pre montáž zabezpečovacieho a kamerového systému, stanovená zákonom. Zabezpečovací a kamerový systém (sledovanie osôb) spadá podľa zákona o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti  (číslo 473/2005), pod licencovanú činnosť. 

Dávajte pozor pri použití rôznych minialarmov, či súprav, ktoré sa dajú objednať na internete a kúpiť v supermarketoch, nespĺňajú zákonné parametre! Podmienky poisťovní sú prísne a dôrazne odporúčame profesionálne a certifikované riešenie pre prípadnú  požiadavku vyplatenia poistného plnenia. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať pre spracovanie nezáväznej cenovej ponuky pre zabezpečovací ale aj kamerový systém.

Inštalácia zabezpečovacieho systému je jeden zo spôsobov ako predísť vlámaniu do vášho bytu, domu alebo firmy. V prípade, že by predsa len k vlámaniu došlo, páchateľovi môže ihneď prekaziť lúpež akustická a optická signalizácia sirény. Informácia o narušení objektu je vám okamžite odoslaná, či už SMS správou, telefonickým hovorom alebo PUSH notifikáciou vo vašom smartfóne.

O spoľahlivé zisťovanie narušiteľov v kontrolovanom priestore sa starajú rôzne detektory, ktoré vyhodnocujú a posielajú informácie o narušení do zabezpečovacej ústredne. Ústredňa je spravidla umiestnená v technickej časti objektu. Pozostáva z inštalačnej skrinky, kde je umiestnený aj napájací zdroj a záložný akumulátor, ktorý je potrebný na neustály chod ústredne a jej komponentov aj pri výpadku elektrickej energie. Súčasťou môžu byť aj rôzne rozširujúce moduly, GSM komunikátor alebo bezdrôtová nadstavba.

 • Dotykové panely
 • Dotykové klávesnice
 • Klávesnice

Základný ovládací prvok zabezpečovacieho systému je klávesnica. Vyrába sa v rôznych vyhotoveniach, môže byť drôtová alebo bezdrôtová, tlačidlová alebo dotyková. Klávesnica umožňuje komunikáciu medzi užívateľom a zabezpečovacím systémom. Informuje vás o stave systému a súčasne slúži na ovládanie a programovanie zabezpečovacieho systému, prípadne, slúži na ovládanie domácej automatizácie. Niektoré klávesnice obsahujú aj čítačku RFID, pomocou ktorej je možné rýchle ovládanie naprogramovanej funkcie priložením RFID karty alebo čipu.

 • Snímače pohybu
 • Obvodová ochrana

Pripojenie detektorov je ale aj bezdrôtové. Najčastejší prvok systému je detektor pohybu (PIR), ktorý je možné inštalovať v interiéri alebo v exteriéri. Funguje na základe pohybu objektov v priestore a ich teplotných rozdielov oproti okoliu. K dispozícií sú aj kombinované detektory, ktoré majú okrem detektora PIR aj detektor mikrovĺn (MW), čo výrazne zvyšuje odolnosť na falošné alarmy spúšťané rýchlymi zmenami teploty, alebo prietokmi vzduchu v chránenej miestnosti. Jedna z ďalších doplnkových funkcií môže byť ochrana voči prekrytiu šošovky napríklad páskou alebo zastriekaním sprejom (antimasking).

Ďalšou dôležitou súčasťou zabezpečovacieho systému sú detektory obvodovej ochrany. Magnetické detektory umožňujú zistiť otvorenie dverí alebo okien. Vyrábajú sa v rôznych vyhotoveniach a inštalujú sa na povrch alebo do rámov okien a zárubní. Skladajú sa z dvoch častí – magnetického kontaktu a magnetu. Keď sa tieto dve časti od seba oddelia, spôsobí to rozpojenie obvodu detektora, čo je signalizované ako otvorenie okna alebo dverí. Do kategórie obvodovej ochrany patria aj detektory rozbitia skla. Tie slúžia na ochranu miestností, predovšetkým, s veľkými sklenenými plochami alebo oknami. Bezpečnosť okolia objektu alebo pozdĺž oplotenia vedia zabezpečiť tzv. záclonové detektory, ktoré dokážu vytvoriť virtuálnu stenu. Prechod cez ňu je signalizovaný ako narušenie. Moderné technológie výroby detektora popritom zohľadnia napríklad aj prechod zvierat cez virtuálnu stenu a minimalizujú tým falošné poplachy.

 • Požiarné detektory
 • Plynové detektory
 • Detektory zaplavenia

Potenciál zabezpečovacieho systému sa dá využiť aj v kombinácií s požiarnymi, plynovými alebo záplavovými detektormi. Detektor plynu sa odporúča použiť v priestoroch s rizikom úniku zemného plynu, kde sú použite sporáky, kotly alebo iné zariadenia využívajúce zemný plyn (kuchyne, kotolne). Vzhľadom ku charakteristike zemného plynu, ktorý je ľahší ako vzduch, treba detektor inštalovať čo najvyššie v chránenej miestnosti. Detektor zisťuje nebezpečnú hranicu koncentrácie zemného plynu. Pre-alarm, alebo prvé upozornenie nastáva pri koncentrácií 10%. Dolná hranica výbušnosti je 20%. Detektor opticky a akusticky signalizuje poplach a dokáže pracovať aj autonómne – bez zabezpečovacej ústredne. Ak je však pripojený k ústredni, tá vás okamžite informuje o poplachu úniku plynu. Neoddeliteľnou súčasťou zabezpečovacieho systému je požiarny detektor. Slúži na zisťovanie skorého štádia vznikajúceho požiaru. Skladá sa z dvoch častí – detektor teploty a fotoelektrickým detektor viditeľného dymu. Kombinácia detekcie teploty a dymu spoločne so špeciálnou konštrukciou detektora zaručuje vysokú citlivosť. Detektor zaplavenia sa inštaluje najčastejšie do kúpeľní, práčovní, kuchýň, pivníc alebo podobných priestorov s rizikom poruchy vodovodnej inštalácie. Súčasťou tohto detektora je aj sonda, ktorá pri kontakte s vodou aktivuje prostredníctvom detektora poplach.

 • Vonkajšie sirény
 • Vnútorné sirény

Podľa miesta montáže sú k dispozícií exteriérové alebo interiérové sirény. Vonkajšie sirény slúžia hlavne na upozornenie okolia na narušenie chráneného objektu. Vnútorné sirény majú za úlohu odradiť páchateľa, prípadne ak sa rozhodol pokračovať, znepríjemniť mu pobyt v objekte vysokou intenzitou zvuku. Okrem toho môžu sirény signalizovať požiarny poplach, uník plynu alebo zaplavenie.

 • Základné dosky
 • Inštalačné skrinky
 • Záložné akumulátory
 • Rozširujúce moduly

Zabezpečovací systém sa dá využiť aj ako systém domácej automatizácie. K ústredni sa dajú pripojiť rôzne elektrické zariadenia a ovládacie relé, pomocou ktorých viete , otvárať alebo zatvárať alebo , spúšťať závlahu alebo ovládať vykurovanie a iné. Možnosti nastavovania automatických funkcií je množstvo – príklad, exteriérový detektor pohybu sa postará o spustenie osvetlenia okolo domu ale len ak detektor súmraku vyhodnotí, že je intenzita okolitého svetla pod nastavenou hodnotou. Takisto môže zabezpečovací systém spustiť reflektory pri poplachu alebo inej nastavenej udalosti. Automatické zapnutie a vypnutie osvetlenia sa dá využiť aj ako simulácia prítomnosti v objekte aj ak ste napríklad na dovolenke.

Štandardnom v zabezpečovacej technike je ovládanie systému pomocou mobilnej aplikácie. Pomocou apky viete zapínať alebo vypínať stráženie, sledovať stav a ovládať programovateľné výstupy. Prehľad máte aj o aktivite všetkých detektorov a ak nastane v systéme porucha, appka Vás okamžite informuje. V zázname udalostí si viete skontrolovať aktivitu užívateľov a činnosť celého systému. V prípade poplachu alebo inej dôležitej udalosti sú upozornenia doručované pomocou PUSH notifikácií. V kombinácií s kamerovým systémom budete mať dokonalý prehľad o všetkom, čo sa udeje vo vašom dome alebo firme.

Ak máte záujem o viac informácií alebo potrebujete inštaláciu zabezpečovacovacieho systému, kontaktujte nás, radi vám pomôžeme. Vykonávame obhliadky objektov, na základe ktorých navrhneme a zabezpečíme najvhodnejšie riešenie. Sme profesionálny montážny partner zabezpečovacích systémov Satel.

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz