Videovrátnik Commax - kamerová jednotka DRC-2UC

Výrobca COMMAX
Záruka 36 mesiacov
Dostupnosť Skladom na predajni
Stav tovaru: Nové
Cena za ks € 195.40
€ 162.83 bez DPH
Počet ks
2 obrázky v galérii
Doplnkový tovar

Commax S-6N

Commax S-6N
Strieška proti dažďu Commax S-6N
Dostupnosť: Skladom do 24 - 48h
Cena: € 45.14

Commax S-6P

Commax S-6P
Strieška proti dažďu Commax S-6P
Dostupnosť: Skladom na predajni
Cena: € 24.62
 

Elegantná dvojtlačidlová dverová kamerová jednotka Commax DRC-2UC je vybavená čelným krytom z odolného eloxovaného hliníka s ryhovanou povrchovou úpravou. Kamerový modul je možné horizontálne aj vertikálne nasmerovať pod uhlom až 20°. Podsvietené tlačidlá z nehrdzavejúcej ocele s menovkami. Dverová stanica je vybavená prísvitom sledovaného priestoru na vzdialenosť 70 cm a je určená pre zápustnú montáž. Uchytenie je realizované pomocou špeciálnych bezpečnostných skrutiek. Napájanie 12 V DC.

Kamerový modul: 1/3'' farebná CCD
Uhol záberu: 68° horizontálne / 55° vertikálne
Korekcia smeru záberu: áno, 20° do všetkých strán
Antivandal (skrytá kamera): nie
Počet tlačidiel: 2 tlačidlá
Kabeláž: 10 vodičov
Popisný štítok na meno: áno
Nočný prísvit: áno, bielym svetlom na vzdialenosť 70 cm
Regulácia hlasitosti: áno
Typ montáže: zápustná
Napájanie: 12 VDC
Šírka: 130 mm
Výška: 315 mm
Hĺbka: 10 mm

Vonkajšia jednotka s kamerou a so zvončekovým tlačítkom alebo tlačítkami (teda dverová stanica) tvorí najdôležitejšiu súčasť systému videotelefónov. V ponuke je široká škála rôznych dizajnových prevedení, ktoré dispnujú rôznymi výhodami poprípade špeciálnymi vlastnosťami. Zákazník má možnosť výberu medzi dvernými stanicami so skrytým alebo viditeľným objektívom, so špeciálnym tvarom umožňujúcim inštaláciu do veľmi malého priestoru alebo tiež s možnosťou zapustenej montáže (teda montáže pod omietku alebo do murovaného stĺpika) alebo povrchovej montáže, atď. 

 

Pri tomto výbere by sa malo vziať v úvahu, na akom mieste bude dverová stanica inštalovaná, teda z akého materiálu bude podkladná plocha, poprípade akú bude mať táto plocha farbu. Napríklad, ak bude návšteva stáť priamo pred kamerou, poprípade bude nutné nasmerovať objektív kamery do miesta, kde požadujete, aby bolo týmto systémom vidieť.

 

V prípade, že Vašou voľbou bude dverná stanica pre zapustenú inštaláciu, je nutné mať na pamäti niekoľko drobnýh vecí, ktoré môžu do budúcna predchádzať potencionálnym komplikáciam. Ak by bola dverová stanica umiestnená v nejakom betónovom, murovanom alebo kovovom stĺpiku, ktorý je nasmerovaný na východnú stranu, môže dochádzať pri bežnom spôsobe inštalácie k oroseniu vnútorného priestoru dverovej stanice. Najčastejšie táto situácia nastáva behom jari a jesene, v ranných alebo doobedných hodinách, vo chvíli kedy na dverovú stanicu a stĺpik začne svietť slnko. V takýchto prípadoch sa nejedná o vadu zaradenia ale o fyzikálnu vlastnosť - kondenzáciu vzdušnej vlhkosti na materiáloch s rozdielnými teplotami. 

 

 

 

 

 

Tomuto javu sa da predísť správnym spôsobom inštalácie dverovej stanice. Je nutné tepelne odizolovať inštalačnú krabičku od stĺpika prípadne steny, v ktorej je umiestnená. Toto tepelné odizolovanie je možné previezť napríklad upevnením inštalačnej krabičky do polyuretanovej peny. Montážny otvor by mal byť aspoň o 1-2cm väčší ako rozmer inštalačnej krabičky. Oddeľujúca vrstva polyuretánovej peny by mala byť natoľko silná, aby dokázala plniť svoj účel. Pre ľahšie upevnenie inštalačnej krabičky ju môžete ukotviť pomocou skrutiek ukotviť do stĺpika. Po vytvrdnutí peny sa jej prebytočné časti odrežú a viditeľný okraj peny sa môže zapraviť špárovacou hmotou, sadrou alebo iným materiálom tak, aby výsledný stav esteticky nenarušoval celkový vzhľad. Pre prekrytie okrajou polyuretanovej peny je možné použiť aj striešku proti dažďu. 

 

 

 

V prípade, že sa rozhodnete použiť dverovú stanicu pre povrchovú montáž, teda montáž na omietku alebo stĺpik je pravdepodobnosť vzniknutia kondenzácie nižšia. Avšak v týchto prípadoch je nutné zabezpečiť, aby sa dažďová voda nedostala za dverovú stanicu, teda do miest, kde je k dverovej stanici pripojená kabeláž. To je možné zabezpečiť utesnením hornej a oboch bočných strán pomocou silikónového alebo iného tmelu. Nesmie sa, ale nikdy týmto spôsobom utesniť spodná strana dverovej stanice. V prípade, že by bola utesnená aj spodná časť dverovej stanice a vznikla by v nej alebo za ňou kondenzácia vlhkosti, tak by táto vlhkosť nemala kadiaľ odtiecť a postupne by sa hromadila. Pri väčšom množstve takto nahromadenej vody dojde k poškodeniu elektroniky. 

 

 

 

V prípade použitia striešky proti dažďu odporúčame použitie silikonového tmelu pri oboch typoch inštalácie (zapustenej do stey aj povrchovej na stenu). Spojená vrstva tmelu sa nanáša na zadnú časť striešok po oboch bočných stranách a na hornej časti. Opäť sa nesmie dať tmel do spodnej časti. 

 

 

 

Ako sme uvádzali aj na začiatku tohto článku, pri výbere dverovej stanice je dobré vedieť, či je nutné alebo vhodné nasmerovať snímací uhol objektívu kamery do miesta, kde bude stáť návštevník. Tiež je nutné zvážiťv akej výške bude dverová stanica umiestnená. Nasmerovanie objektívu umožňuje len niektoré typy dverových staníc. V prípade, že si zvolíte dverovú stanicu s nastaviteľným objektívom, je odporúčaná inštalačná výška 115-155 cm. V prípade, že si zvolíte dverovú stanicu s pevným objektívom, tak odporúčame, aby bola umestnená do výšky 140 cm (touto výškou je vždy myslená horná hrana dverovej stanice). Tu sú príklady snímacích uhlov dverových staníc a ich možnosti horizontálneho a vertikálneho nastavenia. 

 

1) Priame nastavenie objektívu - inštalačná výška 140 cm (umožňujú všetky typy dverových staníc)

 

 

2) Inštalácia dverovej stanice vo vyššej výške - odporúčame max. 115 cm (takéto nastavenie umožňuje  len niektoré typy dverových staníc) 

 

 

3) Inštalácia dverovej stanice vo výššej výške - odporúčame max. 155 cm (takéto nastavenie umožňuje len niektoré typy dverových staníc) 


Nastavenie horizontálneho snímacieho uhlu je dôležité v prípade, že dverová stanica nie je priamo pred miestom, kde sa predpokladá, že bude návštevník po zvonení stáť. Poprípade, že je požiadavka na sledovanie okolitých priestorov (napríklad priestor pred výjazdovou bránou, atď)

 

1) Priame nasmerovanie (umožňuje všetky typy dverových staníc)


2) Nasmerovanie doľava


3) Nasmerovanie doprava 


Posledným krokom pri inštalácií dverovej stanice je nastavenie hlasitosti reproduktoru, prípadne citlivosti mikrofónu tak, aby kvalita zvuku bola na čo najzrozumiteľnejšej úrovni a nedochádzalo ku vniku spätnej väzby (pískanie). Túto zvukovú skúšku je nutné vykonať tak, že dverovú stanicu umiestnime do upevnenej inštalačnej krabičky, prípadne ju pritlačíme na miesto, kde bude v budúcnosti umiestnená ( v prípade povrchovej inštalácie). Nemá zmysel skúšať zvukové vlastnosti vo chvíli, kedy je dverová stanica vo voľnom priestore (keď ju držíte v ruke len na pripojených kábloch). Väčšina dverových staníc má na svojej zadnej časti možnosť regulácie hlasitosti. Odporúčame postupovať tak, že sa hlasitosť zníži na minimuma pri zvukovej skúške sa postupne táto hlasitosť zvyšuje, až do chvíle, kedy sa začne prejavovať spätná väzba (piskot). V prípade, že dverová stanica tento regulačný prvok nemá a objavuje sa pri inštalácií spätná väzba, odporúčame kontaktovať technickú podporu produktov daného výrobku.

Radoslav Štiegel - TESA zabezpečovacia a TV technika prevádzka: Pivovarská 6 010 01 Žilina 

Pondelok - piatok 09:00 - 17:00 

obchod@tesa-systems.sk 

+421 41 5640 682 0903 553 805 

www.tesa-systems.sk https://www.tv-zilina.com http://www.tv-ovladac.sk